Trzymaj się czyli biust pod kontrolą!
Każda z nas bez względu na rozmiar swojego biustu powinna zaopatrzyć się w dobry sportowy stanik. Dlaczego? Bo w piersiach nie ma mięśni. Tkanka piersiowa składa się cienkich i bardzo delikatnych więzadeł Coopera. Jakie jest ich zadanie? Mają na celu utrzymanie naszych piersi we właściwym miejscu. W przypadku ćwiczeń lub biegania bez odpowiedniego sportowego biustonosza nieodwracalnie biust rozciąga się i staje się obwisły. Dzieje się tak dlatego, ponieważ włókna nie wracają do swojej dawnej pozycji. Więzadła strukturą przypominają gumową taśmę i jeśli się rozciągnął niestety takie już pozostają. Więc sama widzisz, że jest to proces nieodwracalny tym bardziej jeśli biegasz z dużym obciążeniem. Wszystko zależne jest od wieku oraz od grawitacji. Bieganie może ten proces przyspieszyć. Podczas ćwiczeń, a zwłaszcza podczas biegania biust przemieszcza się nawet kilka centymetrów w górę i w dół, a czasem na boki. To narusza nasze delikatne piersi i ręce mężczyzny, które leczą, najlepszym masażem nie będą w stanie nam tego biustu naprawić. A szkoda!

staniki sportowe-2

Uważam, że bardzo istotną sprawą w tej kwestii jest skorzystanie z pośrednictwa przy wyborze odpowiedniego rozmiaru. Najlepsze sklepy sportowe oraz sklepy z bielizną damską mają już w swoim asortymencie biustonosze sportowe. Doświadczony sprzedawca pomoże ci w doborze tego właściwego. Źle dobrany rozmiar może doprowadzić do wspomnianych już przeze mnie zmian strukturalnych, ale również doprowadzić do kontuzji typu ból pleców czy trzymanie nieodpowiedniej sylwetki. Problem z nieokiełznanym biustem może zniechęcić cie do aktywności fizycznej, dlatego lepiej zainwestuj w dobry sportowy stanik.
Na rynku jest dostępnych wiele marek. Obcisłe topy, staniki, naprawdę jest w czym wybierać. Wybierz mądrze! Wybierz taki, który tobie odpowiada najbardziej i na który możesz sobie pozwolić. Przymierz, przyjrzyj się w lustrze, sprawdź wstrząsy – podskakuj, przebiegnij się, sprawdź czy biust jest całkowicie schowany w miseczkę, czy się „nie wylewa” mówiąc kolokwialnie, czy jest przyklejony do kręgosłupa. Mierząc stanik sportowy upewnij się, że to pas pod biustem trzyma piersi a nie ramiączka. Stanik w tym miejscu powinien przylegać, trzymać się w miejscu i nie przemieszczać pod wpływem uniesienia rąk czy robienia skrętów ciała. I najważniejsze oddychanie, pomimo dopasowania powinno nam się dobrze w nim oddychać. Trzeba również pamiętać o tym, że biustonosze sportowe trzeba co jakiś czas wymieniać, wtedy kiedy materiał traci elastyczność. Jak mawia moja koleżanka są lata chude i grube. W związku z przybieraniem na wadze i chudnięciem należy sprawdzić czy nasz rozmiar biustu mieści się w dotychczasowym staniku lub czy warto pomyśleć o nabyciu nowego kompletu.
Właściwie dobrany biustonosz sportowy zapewni po pierwsze podtrzymanie biustu podczas wysiłku, po drugie właściwie uniesie go i utrzyma na odpowiednim poziomie. Wówczas twoje piersi będą wyglądać atrakcyjnie, będą bezpieczne, a ty zamiast na nich skupisz się na treningu. Kiedy stanik jest źle dobrany zaczynasz podtrzymywać piersi przez co gubisz technikę biegu, przez co narażasz się na kontuzje, próbując okiełznać biust zaczynasz go stabilizować machając rękami przed klatka piersiową. Czasami widzę takie biegające panie na swoich biegowych ścieżkach. Każdą z nas natura obdarowała mniejszym lub większym biustem. Są dwie rzeczy które musicie, absolutnie musicie kupić jak zaczynacie bawić się sportem. Pierwsza to zainwestować w dobry stanik sportowy, a druga to dobrze dobrane buty do biegania. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wam udanego treningu.
Z biegowymi pozdrowieniami Wiola

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>